Dovolená Peloponés 2017

Dovolená Pepolonés 2017 – to je poznávaní historických památek a odpočinek u krásného moře. Poloostrov Peloponés se rozkládá na nejjižnější části řecké pevniny. Peloponés byl ve starověku pojmenován podle Pelopa – mýtického krále v Elidě. Malebnost zdejších míst zdůrazňují pomerančové a citrusové háje, fíkovníky, cypřiše, eukalypty, olivovníky, agáve a vše, co ke zdejší bujné vegetaci patří. Turisty lákají na Peloponés historické památky, stejně jako klidná místa pro rodinnou dovolenou. Dovolená Poloostrov Peloponés 2017 = dovolená nejen pro milovníky historie, ale i odpočinku, pohody a příjemné atmosféry.

Peloponés se skládá ze 7 krajů – Argolidy, Arkádie, Achaie, Ilie, Korinthie, Lakonie a Messénie. Nejznámější je pravděpodobně Argolilda, kde se nachází Epidaurus, Nafplio, Argos, Mykény, Tíryns, Assini a řada dalších památek. Olympie, která leží v kraji Elis (Ilia) je však neméně slavná. Pravidelně zde bývá zažehnut olympijský oheň. Bájemi opředená bývá Sparta, sídlo krále Meneláa, jehož ženu, krásnou Helenu, unesl trojský princ Paris, a tím rozpoutal trojskou válku.

Image tolot-slama.jpg Neméně důležitá jsou ale i klídná místa, vhodná pro rodinnou dovolenou. Díky tomu všemu je poloostrov oblíbenou letní destinací jak pro letecké pobytové, tak také např. autobusové poznávací zájezdy nejen mimo hlavní sezonu, ale i v létě 2017. Dovolená Peloponés 2017 – dovolená plná historie a poznávání.

Po Peloponésu je snadné cestovat. Nezvolíte-li si organizovaný výlet, potom se za historickými památkami můžete vydat autobusem, který jezdí většinou přesně podle jízdního řádu. Velmi snadný a dostupný je též pronájem osobního auta, autopůjčovny najdete v každém větším městečku. Do seznamu míst vhodných k navštívení nezapomeňte připsat Nafplio, zcela unikátní město poblíž letoviska Tolo, kde na Vás dýchne atmosféra starého Řecka. V každé denní i noční době má Nafplio svoje kouzlo. Zde stojí za to zapomenout na čas a procházet se podél pobřeží, loďkou se vydat na nedalekou pevnost Bourtzi, posedět v kavárně u osvěžující kávy frappé nebo vybírat z nepřeberné nabídky originálních suvenýrů.

Klienti směřující do Tola mají skvělou možnost spojit koupání v teplém moři s návštěvou památek zapsaných v Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO – Akropolis v Athénách (zapsaná roku 1987), Delfy (1987), Epidaurus (1988), Meteoru (1988), Thessaloniki (1988), Olympii (1989), Mystras (1989), Verginu (1996) či Mykény a Tyrins (1999). Na většinu míst se lze dostat díky fakultativním výletům, druhou možností je zvolit přímo jarní či podzimní poznávací zájezd.

Dovolená Peloponés 2017 = Léto jak má být!

Kalamata

Stále více mezi turisty oblíbená oblast v okolí Kalamaty se nachází v jižní části poloostrova Peloponés – nejjižnější části řecké pevniny. Turisty sem láká jak množství historických památek, tak klidnější letoviska pro strávení relaxační dovolené. Poloostrov je rozdělen do 7 krajů – Argolidy, Arkádie, Achaie, Ilie, Korinthie, Lakonie a Messénie. Jižní část poloostrova zaujímají kraje Messénie (jehož hlavní městem je Kalamata) a Lakonie.

Krajinu zde charakterizují zalesněná pohoří a pobřeží, která jsou lemována písečnými plážemi. Jeho malebnost podtrhují nekonečné pomerančové a citrusové háje, fíkovníky, cypřiše, eukalypty, olivy, agáve a vše co, patří ke zdejší bujné vegetaci. Díky své poloze a výbornému klimatu letní sezóna na Peloponésu trvá od dubna do října. Poloostrov skrývá právě na jeho jižním území mnoho historických památek: připomeňme si alespoň starověkou Spartu, byzantskou Mystru, středověké chrámy v Monemvassii, město Pylos, Kalamata a další. Kromě toho nalezneme na jihu země spoustu nádherných ostrovů a poloostrovů, jako např. ostrov Elafonissos, pobřeží Navarino, či polostrov Mani.

Povrch je velmi rozmanitý, objevují se zde přímořské roviny, náhorní plošiny i vysoké hory (nejvyšším masivem je Taygetos poblíž Sparty – 2407 m n. m.), členité je i mořské pobřeží.

Messénie je historickým územím v Řecku, které bylo již ve středověku velmi prosperující oblastí. Messénie je známá především díky Nestorovi, bájnému králi z města Pylos. Messénie byla osídlena již v mykénském období zhruba v 10. století př. n. l. Dóry. Na sklonku 8. století př. n. l. byla v první z messénských válek dobyta Sparťany. V polovině 7. století př. n. l. vypukla velká povstání heliotů. Svobodu Messénie obnovil teprve ve 4. století př. n. l. Epaminondas, který založil hlavní město oblasti, antické Messéné (dnešní Mavromati).

Dnes je centrem přístavní město Kalamata, kde určitě stojí za to se zastavit. Město bylo v roce 1986 postiženo silným zemětřesením, kterému bohužel padla za oběť část původního Starého města. Bylo však obnoveno ke kráse. Hlavní třídou města je Odos Aristomenus, večerní zábava se však odehrává především na 4 km dlouhé pobřežní promenádě. Messénie je krásný, teplý a velice úrodný region, ve kterém se mimo jiné pěstují ve velkém množství a kvalitě pomeranče, citróny, mandle, fíky a olivy.

Lakonie je starověké území na jihovýchodě Peloponésu v povodí řeky Eurótu. Lakonie byla obsazena Dóry, kteří si podrobili starší řecké obyvatelstvo a založili v 10. století př. n. l. Spartu. Ve starověku byla Sparta (nebo také Lakedaimón) hlavním městem stejnojmenného státu, který náležel mezi nejmocnější řecké městské státy. Jeho teritorium zahrnovalo území Lakónie a Messénie. Na Peloponéském poloostrově se Sparta postupem času stala dominující vojenskou a politickou mocností. Ve středověku bylo město opuštěno.

Poblíž města Sparty se rozkládá další kulturní památka zapsaná v roce 1989 na seznam UNESCO – Mystras. Dříve byzantské město, jehož počátky sahají do 13. století. Dnes je město již zaniklé, avšak budovy jsou stále dobře zachované a tvoří významnou archeologickou oblast často vyhledávanou turisty.

Za návštěvu stojí jistě i Monemvasia, menší řecké městečko, které bylo v Byzantské říši opevněním a jakousi základnou v jednom. Leží na velké skále před pobřežím na jihovýchodě poloostrova Peloponés. Osada se skládá ze dvou částí: zděného středověkého města na dolním svahu skály a citadely na vrcholku skály.


Image tolo-more.jpg

Zajímavý odkaz k Peloponésu
www.peloponnisos.gr
www.argolida.gr
www.aroundgreece.com
www.argos.gr
www.visitgreece.gr
www.recko.cz
www.culture.gr
www.nafplio.com
www.airphoto.gr
www.tolo-guide.gr
www.visitmessinia.com


PELOPONÉS – Základní informace:

 • řecký název: PELOPÓNISOS
 • Plocha poloostrova: 21 440 km2
 • Počet provincií: 7 (Arkádie, Argolida, Korinthia, Lakonie, Messénie, Ilia)
 • Počet obyvatel: přes 1 100 000
 • Nejvyšší vrchol: Taygetos – 2407 m n. m.
 • Doba letu z Prahy: 2 hodiny 45 minut
 • Doba transferu z Kalamaty do Tola: cca 2 hodiny 30 minutLETOVISKO NA PELOPONESU


 • TOLO

Hledáte příjemné míso pro rodinnou dovolenou, kde je široká písečná pláž s opravdu velmi pozvolným vstupem do moře, Chcete zároveň pobývat v lokalitě, kde si můžete vybírat z restaurací, kaváren a cukráren? A je pro vás v neposlední řadě atraktivní blízkost historických skvostů? Pak by Tolo mohlo být tou správou volbou pro dovolenou s vizitkou Léto 2017…

Více o letovisku zde

 • KALAMATA

Stále více mezi turisty oblíbená oblast v okolí Kalamaty se nachází v jižní části poloostrova Peloponés – nejjižnější části řecké pevniny. Turisty sem láká jak množství historických památek, tak klidnější letoviska pro strávení relaxační dovolené. Poloostrov je rozdělen do 7 krajů – Argolidy, Arkádie, Achaie, Ilie, Korinthie, Lakonie a Messénie. Jižní část poloostrova zaujímají kraje Messénie (jehož hlavní městem je Kalamata) a Lakonie…

Více o letovisku zde

 • PETALIDI

Původně rybářská vesnička se dnes stává centrem oblíbené turistické oblasti pro strávení ideální letní dovolené. Olivovníky a fíkovníky v okolí dodávají oblasti svou unikátní barvou neopakovatelné středomořské kouzlo. Petalidi preferují především návštěvníci, kteří hledají spíše klidnou a odpočinkovou dovolenou strávenou na pěkných plážích.

Více o letovisku zde

 • MIKRI MANTINIA

Rekreační oblast rozkládající se v Messénském zálivu, pod nejvyšším pohořím Peloponésu Taygetos, nedaleko centra oblasti Kalamaty, vzdáleného asi 6 km, uspokojí především ty návštěvníky, kteří během své dovolené hledají klid a odpočinek.

Více o letovisku zde


Videogalerie


Zpět na zájezdy z této destinace

Sdílejte své zážitky

Dovolená Peloponés 2017

Dovolená s CK VTT CK VTT Další informace
logo vtt  
Zavřít oknoDOPRODEJ ZÁJEZDŮ SEZÓNY 2017

Přehled LAST MINUTE naleznete zde http://www.vtt.cz/…-stazeni.pdf

DOPORUČUJEME

RHODOS – 30.09. – 11.10. – 12 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně

KYPR – 26.10. – 02.11.2017 – 8 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně


TOPlist